W najbliższym tygodniu w Giżycku miały się odbyć 23. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością oraz 23. Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych. Obie imprezy nie odbędą się w tym terminie, a w ogóle ich obecność w tegorocznym kalendarzy imprez stoją pod znakiem zapytania.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością oraz Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych to imprezy z historią. Od niemal ćwierćwiecza niepełnosprawni żeglarze mieli w gościnnej przystani nad jeziorem Kisajno w Giżycku swoje miejsce w którym przez sport i zabawę mogli się integrować. W tym roku jednak to żeglarskie święto niepełnosprawnych zostało odwołane, a powodem jest brak rozpatrzenia wniosku o dofinansowanie regat i festiwalu przez PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych).

Imprezy miały odbywać się w Giżycku w najbliższym tygodniu (20-25 czerwiec), zostały jednak odwołany. Jednocześnie ustalono nowe terminy imprez (Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością – 21–24 sierpnia, Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych 25 – 27 sierpnia) jednak imprezy odbędą się tylko w przypadku otrzymania dofinansowania z PFRON.

Źródło: piraci.com.pl