Niezwykle interesująco zapowiada się najbliższy weekend na Warmii i Mazurach. W kalendarzu wydarzeń znajdą coś dla siebie miłośnicy sportu, muzyki, militariów i nie tylko.

Co ciekawego odbędzie się w najbliższy weekend na Warmii i Mazurach? Nie zabraknie sportu na najwyższym światowym poziomie i dobrej muzyki (muzyka operowa, blues, pop, hip-hop), a na dokładkę mamy niezwykłą gradkę dla miłośników militariów i rekonstrukcji historycznych.

  1.  FIVB World Tour Olsztyn 2017 – już w tym tygodniu w Olsztynie, stolicy Warmii i Mazur walczą najlepsze na świecie pary w siatkówce plażowej. W weekend odbędą się najważniejsze mecze turnieju, czyli mecze fazy finałowej. Wszystkich sympatyków sportu serdecznie zapraszamy do Centrum Ukiel przy plaży miejskiej w Olsztynie.
  2. Do soboty 22 lipca w Giżycku (Twierdza Boyen) potrwa Mazury Hip Hop Festiwal – święto wszystkich fanów tego gatunku muzyki z Warmii i Mazur.
  3. Na plaży miejskiej w Ełku wystąpi jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd muzyki pop w Polsce. Koncert Margaret odbędzie się na plaży miejskiej w Ełku w piątek 21 lipca. Wstęp bezpłatny.
  4. W sobotę wszystkich fanów bluesa zapraszamy do Iławy, gdzie w amfiteatrze Louisa Armstronga odbędzie się Iława Blues Party. Wstęp na imprezę bezpłatny.
  5. Także w sobotę, w amfiteatrze nad jeziorem Czos czeka niezwykła gratka dla melomanów. Gala finałowa Mazurskiego Festiwalu Operowego Balcanto rozpocznie się o godz. 20.00.
  6. W sobotę 22 lipca swoje święto będzie obchodził Ryn. Podczas tegorocznych Dni Rynu będziemy mieli możliwość obejrzenia i wysłuchania koncertu Krzysztofa Krawczyka oraz Drugiej Maryli.
  7. W sobotę i niedzielę w Parczu koło Kętrzyna odbędzie się Mazurski Piknik Militarny Walkiria – jedno z najlepiej zorganizowanych tego typu imprez w Polsce i Europie.

 

Źródło: kursnamazury.pl