Od wiosny do końca lata trwa sezon na śluby i wesela w plenerze. Jak zorganizować taki ślub na Warmii i Mazurach?

Obecnie mamy w Polsce prawdziwy boom na śluby i wesela w plenerze. Dzieje się tak głównie dlatego, że w 2015 roku wreszcie zmienione zostało prawo, które umożliwiło organizację uroczystości ślubnej poza urzędem stanu cywilnego. Wcześniej uroczystość ta mogła się odbyć poza USC tylko w wyjątkowych przypadkach, na przykład pobytu w szpitalu lub więzieniu jednego ze współmałżonków. Po niedawnej zmianie przepisów, ślub – po uiszczeniu dodatkowej opłaty wynoszącej 1000 zł – może odbyć się niemal w każdym miejscu. Jedynymi zastrzeżeniami jest to, że miejsce to musi zagwarantować zachowanie uroczystej formy zawarcia małżeństwa, a także zapewnić bezpieczeństwo osób obecnych na ceremonii.

Ślub w plenerze na Mazurach

Mazury to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc nie tylko w Polsce, ale również Europie. Bez wątpienia na Mazurach każdy znajdzie optymalne dla siebie miejsce na plenerową uroczystość ślubno – weselną. Romantyczny zakątek nad brzegiem jeziora, ogród przy zabytkowym pałacu, a nawet dziedziniec zamku krzyżackiego. Wybór miejsca na plenerowy ślub i wesele ogranicza w zasadzie tylko wyobraźnia i grubość portfela przyszłym małżonków.

Ile kosztuje ślub i wesele w plenerze?

Na tak zadane pytanie odpowiedzieć się nie da. W zależności od miejsca, liczby gości, weselnego menu dekoracji, muzyki (na weselu może grać przecież zwykła kapela, może być to zespół z wyższej półki, a także lepszy lub gorszy DJ na wesele) i innych czynników, koszt organizacji przyjęcia może wahać się od kilku tysięcy zł do nawet kilkudziesięciu i więcej. Jedyne pewne i niezmienne koszty, to opłaty ponoszone w urzędzie stanu cywilnego: opłata za wydanie aktu małżeństwa wynosząca 84 zł oraz opłata dodatkowa w kwocie 100 zł za udział kierownika urzędu stanu cywilnego w ceremonii.

 

 


Źródła: kursnamazury.pl | nowoczesnewesele.net