Czarter jachtów na Mazurach jest coraz bardziej popularny. Niezwykła uroda Mazur i coraz większa dostępność jachtów czarterowych sprawiają, że co roku mazurskie jeziora witają coraz większą rzeszę amatorów żeglarstwa z Polski i całej Europy.

Mazury to niezwykła kraina geograficzna z unikalną w skali światowej przyrodą. Dzięki kanałom i śluzom łączącym jeziora tworzy też niezwykłą żeglarską Krainę Wielkich Jezior Mazurskich, której długość szlaku przekracza 100 kilometrów. Wszystko to sprawia, że Mazury są prawdziwą mekką wielbicieli żeglarstwa z Polski, Europy i świata. A coraz większa dostępność jachtów czarterowych oraz coraz większa ilość komfortowych portów i przystani żeglarskich sprawiają, że co roku przybywa amatorów żeglarstwa na wodach Wielkich Jezior Mazurskich.

Warto też dodać do tego fakt, że żeglowanie po mazurskich wodach jest nieco łatwiejsze niż po morzach i oceanach. Mazury są więc doskonałym miejscem do zdobywania doświadczenia przez początkujących żeglarzy. Na Mazurach nie ma wielkiej fali, trudniej się zgubić, a w razie potrzeby pomoc przyjdzie szybciej.

Co charakteryzuje mazurskie jachty czarterowe? Niewątpliwie wielkość i głębokość zanurzenia dostosowane są do warunków panujących na mazurskim szlaku. Najczęściej są to jachty przeznaczone do żeglugi 6-10 osób – idealne więc dla rodziny lub niewielkiej grupy przyjaciół. Głębokość zanurzenia najpopularniejszych jachtów czarterowych na Mazurach umożliwia podejście do brzegu jeziora. Są to też zazwyczaj jachty bezpieczne i wygodne w prowadzeniu.

Najpopularniejsze jachty czarterowe na Mazurach

DELPHIA 33MC

Delphia 33MC Czarter Mazury to przestronny jacht rodzinny zapewniający, przeznaczony jest do jednoczesnego żeglowania nawet 10 osób. Jest więc doskonałym jachtem zarówno dla dużej rodziny jak i grupy przyjaciół. Na jachcie znajdziemy, między innymi, wyposażony „aneks kuchenny” (nazywany w żargonie żeglarskim kambuzem), część jadalną o trzy kabiny sypialne. Litery MC w nazwie jachtu oznaczają „Masurian Concept” – jest to jacht z mazurskiej stoczni Delphia, zaprojektowany właśnie z myślą o czarterze na Mazurach.

Delphia 33MC - jeden z najpopularniejszych jachtów czarterowych na Mazurach

Delphia 33MC – jeden z najpopularniejszych jachtów czarterowych na Mazurach. Fot. piraci.com.pl

PHILA 900

Phila 900 to jacht, podobnie jak powyższy jacht, został stworzony w tej samej stoczni z myślą o mazurskich żeglarzach. 3 kabiny, kambuz i wysokie bezpieczeństwo to zalety tego jachtu.

Phila 900 - jacht czarterowy

Phila 900 – jacht czarterowy. foto: piraci.com.pl

TWISTER 26 EXCLUSIVE

TWISTER 26 EXCLUSIVE to kolejny jacht, który często możemy zobaczyć na mazurskich jeziorach. Charakteryzuje go to, że doskonale nadaje się nie tylko do żeglarstwa rekreacyjnego, ale może posłużyć także do udziału w regatach. Jest stosunkowo szybki. Posiada wyraźne cechy jachtu sportowego. Kambuz, 4 podwójne koje i wygodna przestrzeń pod pokładem dają możliwość wygodnego żeglowania nawet 8 osobom.

Twister 26 Exclusive

Twister 26 Exclusive – jeden z najpopularniejszych jachtów czarterowych na Mazurach. Fot. piraci.com.pl

 

 

Zdjęcia pochodzą ze strony firmy czarterowej na Mazurach – www.piraci.com.pl/jachty-czarter-mazury