W minionym tygodniu zmodernizowany kolejowy dworzec Olsztyn Zachodni w końcu został otwarty! Prezentuje się naprawdę dobrze i z pewnością ucieszy nie tylko samych olsztynian ale i przyjeżdżających do Olsztyna turystów. A tych, miejmy nadzieję, w zbliżającym się sezonie nie zabraknie ani w samym Olsztynie, ani na całych Warmii i Mazurach!

Olsztyn doczekał się nareszcie dworca kolejowego z prawdziwego zdarzenia, nowoczesnego, funkcjonalnego, przyjaznego podróżującym do i z Olsztyna a zarazem utrzymanego w naprawdę cieszącej oko estetyce. A – jak zapowiada PKP – to nie koniec inwestycji w olsztyńskie dworce, bowiem szykowana jest modernizacja najważniejszego olsztyńskiego dworca – Olsztyn Główny.

W ramach modernizacji gruntownie wyremontowano budynek dworca zachowując jednak zabytkową bryłę oraz zrewitalizowano tereny wokół budynku, wokół którego powstały okazałe tereny zielone oraz sprytnie wkomponowane w przestrzeń siedzenia dla podróżnych oczekujących na swój pociąg. Obok dworca powstał też niewielki parking na 11 aut (w tym jedno miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych), a sam dworzec został w pełni przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Największe zastrzeżenia podróżnych dotyczą ilości miejsca w samym budynku dworca, w którym znalazło się miejsce na zaledwie jedną kasę biletową oraz – jak na dworzec w tak dużym mieście jak Olsztyn – niewielka poczekalnia dla podróżnych.

Jednak więcej jest zachwytów nad nowym obiektem niż narzekania, bowiem olsztynianie na taki nowoczesny dworzec kolejowy czekali dość długo. W międzyczasie bowiem podobne, nowoczesne dworce powstały już nie tylko w innych miastach wojewódzkich, ale także w wielu powiatowych. Więc na razie słychać radość i dumę olsztyniaków z dworca PKP. Mamy nadzieję, że nowy dworzec zachodni będzie dobrze służył mieszkańcom Olsztyna, Warmii i Mazur oraz tysiącom turystów, którzy rokrocznie przybywają do stolicy Krainy Tysiąca Jezior.

Źródło: rozklad-pkp.pl